معرفی طوایف کربکند

در کربکند طایفه های زیادی وجود دارند که جالب است بدانید در دهه محرم و صفر هر شب یکی از این طایفه ها همه کربکندیها و مهمانان کربکند را مهمان میکند و شام میدهد
در قدیم رسم بر این بود که هر شب شله میدادند که در اصفهان کمتر کسی نام و وصف شله کربکند را نشنیده باشد(شله یک نوع آش پر از نخود و لوبیا و برنج و سبزیجات و گوشت است)البته در حال حاظر بسیاری از شبها شله جای خود را به برنج داده و کمتر شبی میشود که شله پخته شود دلایل نپختن شله را میتوان سخت بودن پختن آن و دلیل دوم هم تغییر مزاج مردم دانست ولی نکته خیلی جالب این است که وقتی شبی شله پخته شود آش شله کم خواهد آمد هر چه که پخته شود باز کم می آید.
کربکندی ها بر این باورند که مخلوط کردن این آش با هر غذایی برکت آن غذا را زیاد میکند و در حال حاظر هم وقتی به مشکلی بر میخورند و نذر سنگینی میکنند نذر آنها پختن شله است از طوایف کربکند میتوان از این طوایف نام برد:(ما سعی کرده ایم بدون قصد نام ببریم پس خواهشا به دل نگیرید سعی ما معرفی کربکند است و اگر دلخور هستید برای ما پیغام بگذارید حتما رسیدگی خواهیم کرد )

هاشمیان - مطلبی - الحاجی - شریف - خانی - باقری - قنبری - دیون - ملکی - سعیدی - قاسمی - ملاکریم - مری - میرزا مومنی (mirzameni) - نادعلی کریم - سید حسینی - سید حسنی - خالقی - جوادی - آقابابایی

اگر نام طایفه ای جا افتاده به بزرگی خود ببخشید برایمان نظر بگذارید حتما بررسی خواهیم کرد
این طوایف به دو دسته تقسیم میشوند و هر دسته در یک دهه شام میدهد
جالب است بدانید در محله های قدیم کربکند در هر کوچه یک سقا خانه و یک مسجد موجود بوده است
از مساجدی که هنوز سر پا هستند و یا نوسازی شده اند میتوان به :
مسجد جامع (این مسجد در میراث فرهنگی و گردشگری به ثبت رسیده است)
مسجد مطلب (این مسجد تخریب و کمی عقب تر ساخته شد و بزرگتر از مسجد قبلی)
مسجد ملک (این مسجد کاملا تخریب و باز سازی شد و در حال حاظر نام آن مسجد صاحب الزمان میباشد و در نزدیکی مسجد جامع واقع شده است)
مسجد سید (این مسجد متعلق به سید های کربکند است و هنوز هم با کمک مردم و سید ها پا برجا است)
مسجد کرم
مسجد قشم (این مسجد به کتابخانه موقت تبدیل شده تا کتابخانه کربکند باز سازی شود که جزء برنامه 100 ساله توسعه شهرداری است)

/ 4 نظر / 44 بازدید
صبا

چه جالب! یک پست را چهاربار نوشتید.

رضا

سلام آفرین خیلی خوبه داری در مرود کربکند مطلب مینویسی ولی این را بدون قبلا چندین نفر خواستند این کار را بکنند ولی نتونستند من که خودم دستی بر وب دارم و معمولا توی تمام کارها و امورات کربکند هستم زیاد نمیتونم مطالبی بزارم چه برسد به شما... فقط امیدوارم که اخبار اشتباه مخابره نکنید چون اینطوری افکار را نسبت به خودتون بد میکنید این که میگویم یک تجربه شخصی است و اگه خیلی علاقه به نوشتن داری میتونی به سایبران کربکند بپیوندی و اینطوری کمک کنی.... در صورت نیاز وبلاگ شما هر روز بررسی می شود... سایبران فضای مجازی کربکند

هر کسی آزاد است در این فضای مجازی مطلب بنویسد شما آقا رضا فضولی نکن برو سماغت را بمک. آقا محمد وبلاگت درجه یکه کوری چشم هر چی حسوده آقا رضا شما اگه دستی به وب داری و ادعات میشه برو یکم پول خرج کن و دست از وبلاگ نویسی بردار و یا یکم قالب اون سایت عهد دقیانوستاستا درست کن فکر کنم زمان پدر بزرگ من اون وبلاگ را طراحی کرده باشی .آره؟؟؟؟

تبریک می گویم... چه سیاست خوبی داری خودت مستقیم جواب نظر نمیدهی و از جانب یک نفر دیگر پیام میگذاری...عالی است در جوابهایتان رسم ادب را رعایت کن...چون عادت ندارم به بزرگتر از خودم ناسزا بگم من گفتم دستی در وب دارم نه اینکه ادعایی دارم... من حسود نیستم کسانی آمدند و دامنه های کربکند دات آی آر و دات کم کربکند را خریدند تا مبادا من ثبت کنند ولی بدانند اگر می خواستم سایت بزنم حتما قدرت آن را داشتم و دلیل وبلاگ نوشتنم این است که شما ها که تازه وارد وبلاگ نویسی شدید با رقابتی که با من بر میدارید بتونید به توسعه فضای مجازی کربکند کمک کنید همون قالبی که گفتیند مربوط به عهد دقیانوس هست قالبی است که که حدود 40 درصد آن را خودم نوشتم و از کد اصلی پرشین بلاگ استفاده می کنم..به راحتی میتونم قالب های شیک تری انتخاب کنم ولی با این کار آبروی خودم را میبرم چون آنوقت همه میفهمند که اصلا بلد نیستم خودم یک قالبی طراحی یا ویرایش کنم در ضمن به پدربزرگت سلام برسون و بگو اون نظر که توی وبلاگم گذاشتی را جوابش را دادم حتما برو ببین!!!