خواب بهاری برای عفاف دختران ایرانی!

سایت فارسی دویچه وله آلمان نوشت:

فرناز عبدلی طراح لباس برند "پوش" در ایران به دویچه وله می گوید سعی کرده لباس های زنانه ای را برای بهار 1392 طراحی کند که با توجه به شرایط اجتماعی ایران قابل پوشیدن در خیابان باشند.

وی می گوید: ویژگی لباس های زنانه بهارانه سال 92 خصوصیت کاربردی آنهاست. او می گوید: " من خودم به عنوان یک دختر جوان ایرانی که در این جامعه با محدودیت های خیلی زیادی زندگی می کنم اصلی ترین معیارهایم برای شروع کار این بود که لباس هایی طراحی کنم که در عین کاربردی بودن زیبا هم باشند...."

 

به نظر می رسد برنامه ی گسترده ای که برای تغییر سبک پوشش ایرانیان بخصوص جوانان در سال های اخیر دنبال می شده٬‌ شدت گرفته و برای بهار و تابستان امسال که متاسفانه در بحبوحه ی انتخابات و تساهل و تسامح حکومت  همراه خواهد بود برنامه های گسترده ای تدارک دیده شده است. این موضوع را سایت دویچه وله در مصاحبه ی خود با یک طراح مد در ایران به نوعی لو داده است. این خبرگزاری علاوه بر مصاحبه با این طراح مد تعدادی از تصاویر لباس های دخترانه ی طراحی شده توسط وی را نیز انتشار داده است که بسیار زننده اند و به دلیل جلوگیری از اشاعه ی فحشا از انتشار آنها معذورم.

بخش هایی از این تغییر نوع پوشش زنان و دختران ایران از چند وقت قبل عملیاتی شده. اتفاقاتی از قبیل بیرون گذاشتن گوش از مقنعه و روسری٬ مانتوهای آستین کوتاه٬‌ و جدیدا هم شلوارهای استرچ تنگ و چسبان در خیابان های تهران به صورت فراگیر دیده می شود. در مرحله ای که برای این بهار پیش بینی شده٬ گسترش شلوارهای چسبان و بدن نما که دارای رنگ های روشن و شبیه پوست بدن باشند٬ مانتو های کوتاه و بدون دکمه که شلوار از بالا تا پایین هویدا باشد٬‌ یقه های باز و شبیه لباس های مجلسی برای مانتو ها٬‌ حذف آستین٬‌ تداوم بیرون گذاشتن گوش ها با گوشواره های غیر معمول٬ آرایش های سنگین و زننده٬‌ موهای بارنگ غیر معمول و بیرون گذاشته شده از هر طرف و ... مورد توجه خاص قرار گرفته اند.

متاسفانه علیرغم توجه و تذکر مداوم امت حزب الله٬ خانواده ی شهدا و مردم انقلابی به رعایت عفاف و حجاب در جامعه٬‌ قانون عفاف و حجاب که در مجلس قبل مطرح شد٬‌در این مجلس بکلی مسکوت مانده و متوقف شده است. در حالیکه مردم در انتخابات مجلس سعی کردند تا با انتخاب نمایندگان اصولگرا که به تشکیل اکثریت مطلق اصولگرا در مجلس جدید انجامید این دغدغه ی خود را در قبال قانون به منصه ی ظهور برسانند تا برخورد با طراحان٬‌تولید کنندگان٬ وارد کنندگان و مصرف کنندگان لباس های خلاف عفت عمومی جامعه قانونی شود. به نظر می رسد در رخوت مجلس و دولت و نهادهای فرهنگی٬‌ دشمن به خوبی و با برنامه ریزی دقیق در حال انجام کارهای کارشناسی شده در جهت به ابتذال کشاندن جوانان بالاخص دختران این جامعه ی اسلامی ست.

به نظر می رسد برنامه ریزی٬‌کار کارشناسی و صرف هزینه برای فرهنگ سازی مواردی چون "بستن کمربند ایمنی"٬ "بهینه سازی مصرف انرژی" و ... نسبت به فرهنگ سازی عفاف و حجاب که منشا جلوگیری از بسیاری از بزه های اجتماعی ست مهمتر قلمداد می شود.

متاسفانه نقطه ی ضعف بزرگ جمهوری اسلامی در پرورش نسل های معتقد به این نظام مقدس نهفته است. بیش از سی و چهار سال از عمر پر برکت این نظام الهی می گذرد و حداقل سه نسل در مدارس و دانشگاه های این حکومت درس خوانده اند اما این نسل ها آموزشی در ارتباط با دین مداری٬‌ حفظ ارزشهای دینی٬ حجاب و عفاف٬‌ سبک زندگی دینی٬‌ و ... ندیده اند. البته جوانان دیندار و معتقد گیاه های خود رویی هستند که نباید آنها را به حساب کار برنامه ریزی شده ی حکومت گذاشت. این دسته از جوانان معمولا توسط خانواده ها٬‌ مساجد و هیئت ها و با عنایت خاص خداوند تربیت شده اند.

رهبری جامعه حضرت امام خامنه ای سالها قبل با تیز بینی نسبت به نفوذ فرهنگی دشمن و شبیخون فرهنگی و لزوم برنامه ریزی برای مقابله با آن هشدار داده بودند که متاسفانه کارهای انجام گرفته در این زمینه یا محدود به مراکز تحت فرماندهی ایشان بوده و یا توسط مراکز دیگر بسیار محدود و ضعیف انجام پذیرفته که جوابگوی حجم حملات فرهنگی دشمن نبوده است.

اکنون و پس از سه دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی زمان آن بود تا با برنامه ریزی دقیق٬ ما در حمله ای همه جانبه فرهنگ دینی به حق خود را به غرب القا کنیم٬‌نه اینکه بنشینیم و بیاندیشم که در برابر خرابی های حاصل از حملات پیاپی فرهنگی دشمن چه کنیم!

 

---

مسئولان٬‌ مجلسیان٬‌ فرهنگیان٬‌ مدیران و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی٬‌ یکبار بادقت این تهدید خداوند را مرور کنید:

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکافِرینَ یُجاهِدُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ وَ لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِکَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ

(سوره ی مائده آیه54 )

ای کسانی که ایمان آورده اید! هر کس از شما ، از آیین خود بازگردد ، ( و اسلام را یاری نکند ) خداوند جمعیّتی را می آورد که آنها را دوست دارد و آنان ( نیز ) او را دوست دارند ، در برابر مؤمنان متواضع ، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند. آنها در راه خدا جهاد می کنند ، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این ، فضل خداست که به هر کس بخواهد ( و شایسته ببیند ) می دهد و ( فضل ) خدا وسیع ، و خداوند داناست.

/ 4 نظر / 5 بازدید

سلام اگر مایلید تبادل لینک کنیم. http://projectsavr.persianblog.ir/ پروژه های AVR

سید مجید - انقلاب سوم

آقا محمد عزیز بهتر بود که در زیر مطلبی که انتشار دادید آدرس وبلاگ انقلاب سوم را نیز لینک می کردید تا اگر کسی خواست نظر بگذارد و بنده را از نظر خود در مورد نوشته ام آگاه سازد. موفق باشید و سربلند

سید مجید - انقلاب سوم

سلام و عرض ادب با "نگران محبوبیت نامزد اصلح نباشیم!" به روز هستم. منتظر نقطه نظراتتان هستم. التماس دعا